انواع گرفتگی لوله های فاضلاب و روش های رفع آن

انواع گرفتگی لوله های فاضلاب و روش های رفع آن

مشکل گرفتگی لوله ها و نیاز به لوله بازکنی یکی از کابوسهای ساکنین در ساختمان ها می باشد که از آن فرار می کنند و آرزو دارند که هیچ وقت به لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله نیاز پیدا نکنند. در حقیقت لوله آنها دچار گرفتگی نشود که نیاز به لوله بازکنی داشته باشد.

اما با بروز مشکل و ایجاد گرفتگی در لوله ها باعث می شود که تصور کنند دیگر همه چیز تمام شده اما اینطور نیست. گرفتگی لوله فاضلاب یکی از مشکلات رایج ساختمان ها می باشد که ممکن است برای هر ساختمانی بوجود آید. جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا روشهای مختلفی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب وجود دارد که به بیان آنها خواهیم پرداخت.

انواع گرفتگی لوله فاضلاب

گرفتگی لوله فاضلاب انواع مختلفی دارد من جمله گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی، گرفتگی چاه توالت، گرفتگی کف شوی، گرفتگی لوله فاضلاب حمام و ... که هر یک از این گرفتگی ها روش های مخصوص خود را دارد که با استفاده از آن می توان آن گرفتگی ها را رفع کرد.

گرفتگی لوله ها دلایل مختلفی دارند که ممکن است هر یک از آنها رخ دهد و برای شما ایجاد مشکل نماید. گرفتگی ایجاد شده در لوله فاضلاب ظرفشویی معمولا ناشی از ورود باقی مانده غذا به داخل سینک و گیر کردن در داخل سیفون می باشد. گرفتگی چاه توالت معمولا بر اثر باقی ماندن فضولات در سیفون آن می باشد که با ریختن یک آفتابه آب حل می شود. گرفتگی موجود در کف شوی ها نیز بر اثر ورود سنگ و آشغال به داخل کف شوی می باشد که باید با استفاده از فنر لوله بازکن رفع شود.

انواع لوله بازکن ها

برای رفع گرفتگی ها روشهای مختلفی وجود دارد. استفاده از تلنبه دستی یعنی همان لوله بازکن دستی که برای رفع گرفتگی های ساده بسیار مفید است که در منزل هم قابل انجام است. لوله بازکن فنری یا همان فنر لوله بازکن وسیله ای مناسب برای رفع گرفتگی های سخت است که در اثر ورود سنگ و آشغال به داخل لوله ها رخ داده است. این وسیله عموما در اخیار شرکتهای لوله بازکنی می باشد. همچنین شرکت های لوله بازکنی دستگاه دیگری به نام دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا دارند که در موارد خاص از آن نیز استفاده می کنند. در نهایت برای رفع گرفتگی های نه چندان سخت می توان از محلول یا پودر های لوله بازکنی استفاده کرد.

لوله بازکن های خانگی

لوله بازکن های خانگی راه های بسیار ساده ای برای رفع گرفتگی لوله ها می باشند. به عنوان مثال استفاده از آب جوش می تواند بسیار کارآمد باشد. به طوری که در رفع گرفتگی های ساده بسیار مفید است. همچنین استفاده از پودرهای لوله بازکن که در گذشته از آنها استفاده می شد نیز می تواند مفید باشد. البته می توانید با استفاده از آبلیمو، آب جوش و جوش شیرین یک لوله بازکن حسابی برای خودتان نیز درست کنید.

 اگر به هر حال نتوانستید مشکل خود را حل کنید می توانید از شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه کمک بگیرید. شرکت های خدمات فنی با استفاده از دستگاههای مخصوص مشکل شما را در کمترین زمان حل می کنند. شرکت مجریان امین با قیمت های باور نکردنی خدمات خود را به شما ارائه می دهد.