آشنایی با دستگاه فنر لوله بازکن

آشنایی با دستگاه فنر لوله بازکن

انواع دستگاههای لوله بازکنی و فنر لوله بازکنی ابزار مفیدی برای بازکردن گرفتگی لوله‌های فاضلاب می‌باشند. با استفاده از دستگاههای فنر لوله بازکنی به راحتی می‌توان اقدام به بازکردن گرفتگی لوله‌های فاضلاب کرد. دستگاههای فنر لوله بازکن برقی که به آن ژنراتور لوله بازکن نیز گفته می‌شود، دستگاهی برای باز کردن گرفتگی مجاری و لوله‌های فاضلاب می‌باشد. انواع دستگاههای لوله بازکن و فنر لوله بازکن جهت استفاده در شرکت خدمات لوله بازکنی و اکیپهای نگهداری و تعمیر ساختمان مناسب می‌باشد.

شرکتهای لوله بازکنی و تخلیه چاه به صورت شبانه روزی اقدام به رفع گرفتگی لوله می‌نمایند. شرکتهای لوله بازکنی و تخلیه چاه با استفاده از دستگاه‌های لوله بازکن و فنر لوله بازکن به راحتی گرفتگی لوله‌های فاضلاب را رفع می‌کنند. لوله بازکن‌های تمام نقط کشور با استفاده از این دستگاه گرفتگی لوله‌های فاضلاب را رفع می‌کنند. اگر شما هم مشکل گرفتگی لوله فاضلاب دارید با آنها تماس گرفته و درخاست رفع گرفتگی کنید.

 

دستگاه فنر لوله بازکن G500

این دستگاه سبک می‌باشد و جابه جایی آن به آسانی انجام می‌شود. کار با دستگاه فنر لوله بازکنی بسیار آسان است. کاربری بسیار آسان دستگاه فنر لوله بازکن G500 باعث شده سرعت کار لوله بازکنی بسیار افزایش پیدا کند. طراحی دستگاه لوله بازکن به صورتی است که اطراف مجرای فاضلاب را آلوده نمی‌کند و فقط روی محل مورد نظر تمرکز می‌ند. این موضوع در ساختمانهای مسکونی نمود پیدا می‌کند.

همچنین برای استفاده از فنر لوله بازکن نیازی به نیروی کمکی نیست و به تنهایی می‌توان از آن استفاده کرد. این دستگاه دارای چهار سرفنر اختصاصی در چهار نوع می‌باشد که هر یک از انواع سرفنرها مخصوص گرفتگی خاصی هستند. انواع سرفنر باعث آسان شدن کار و سرعت انجام کار می‌شود. با استفاده از سرفنر مخصوص گرفتگی می‌توان سرعت بازشدن گرفتگی را افزایش داد.

این دستگاه از سرفنرهای مختلفی برای رفع گرفتگی لوله ها استفاده می کند. سرفنرهای نوک تیز و نیزه ای برای باز کردن گرفتگی های ناشی از سنگ، خاک و گرفتگی های سخت است که با به کمک نوک تیز آن به راحتی گرفتگی های سخت را باز می کند. سرفنرهای نوک پهن هم برای رفع گرفتگی هایی ساده از جنس پارچه و مو هستند که به خاطر نوک پهن بودن آن به راحتی این نوع گرفتگی ها را رفع می کند. 

استفاده از دستگاه های لوله بازکنی برقی همچون دستگاه فنر لوله بازکنی در تهران کاربرد فراوانی دارد. شرکت های متعددی از این دستگاه ها برای رفع گرفتگی لوله ها استفاده می کنند و به این وسیله خدمات لوله بازکنی ارزان را در تهران ارائه می کنند. ارائه خدمات متنوع و گوناگون در تهران همچون لوله بازکنی فوری، لوله بازکنی شبانه روزی و لوله بازکنی ارزان تنها با کمک چنین دستگاه هایی ممکن می باشد. 

 

مزیت این دستگاه نسبت به نمونه مشابه خارجی چیست؟

مورد اول قیمت خرید دستگاه است که دستگاههای خارجی قیمتهای زیادی دارند. همچنین از لحاظ کیفیت و کارایی تفاوتی بین دستگاه خارجی و ایرانی وجود ندارد. نکته دوم یان که اکثر دستگاههای خارجی موجود در بازار دستگاه آلمانی هستند که فقط دستگاه آن موجود است و محفظه فنر و فنر آن وجود ندارد. به همین علت کارایی لازم را برای لوله بازکنها و شرکتهای لوله بازکنی ندارد.

بهتر است شرکت های خدمات فنی و شرکت های لوله بازکنی از دستگاه هایی استفاده کننده که قطعات آن در کشور وجود داشته باشد و بتوان بدون مشکل از آنها استفاده نمود. دستگاه های ایرانی دارای ضمانت هستند و در صورت بروز مشکل می توان از طریق فروشنده آن را تعمیر کرد.

 

تفاوت دستگاه لوله بازکن G500 با دستگاه‌های موجود در بازار چیست؟

دستگاههای فنر لوله بازکن موجود در بازار معمولا از روی طرح دستگاه آلمان ساخته شده‌اند و این نوع دستگاهها محفظه فنر ندارند و فنر به صورت قطعات منفصل است که هنگام استفاده باید آنها را به هم وصل کرد. مشکل این نوع دستگاهها این است که در بازار فقط دستگاه موجود می‌باشد و فنرهای آن وجود ندارند. برای بدست آوردن فنرهای دستگاه باید از فنر یک تکه استفاده کرد. مشکل دیگر این دستگاه این است که علاوه بر جابجایی دستگاه باید فنر و محفظه فنر را نیز جداگانه جابجا نمود که البته در دستگاه فنر لوله بازکنی G500 محفظه فنر روی خود دستگاه سوار شده است و قسمتی از دستگاه دستگاه به شمار می‌رود. محفظه فنر دستگاه G500 در نوع نیمه صنعتی تا 10 متر و در نوع صنعتی تا 30 متر فنر را در خود نگه می‌دارد.

 

منظور از موتور راست گرد و چپ گرد چیست؟

جهت سهولت کار در جازدن فنر لوله بازکنی و خروج فنر از درون لوله فاضلاب، موتور دستگاه لوله بازکنی به صورت چپ گرد و راست گرد طراحی شده است. به این معنی که این موتور امکان گردش به چپ و گردش به راست را دارا می‌باشد. این امر باعث آسان شدن فنر زدن و کار فنر زنی می‌شود.

 

آیا دستگاه به صورت خودکار فنر را داخل لوله هدایت می‌کند؟

تقریبا در تمام دستگاههای لوله بازکنی رایج در ایران فنر در صورتی به صورت خودکار وارد لوله می‌شود که لوله فاضلاب خالی باشد. در صورتی که فنر به مانعی برخورد کند باید با استفاده از دست فنر را هدایت کرد. همچنین در حرکت برگشت دستگاه لوله بازکن نیز باید با دست فنر را جمع کرد. در نتیجه فنرجمع کن دستگاه لوله بازکنی نقش زیادی در سهولت کار ندارد و این کار را خود لوله بازکن باید انجام دهد.

منبع: emdadgostar.ir