اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در منطقه ٣ تهران

اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در منطقه ٣ تهران

با اجرای ٢۶٠ کیلومتر لوله‎گذاری شبکه سراسری جمع‌آوری فاضلاب در منطقه ٣ استان تهران پایتخت، طرح انتقال فاضلاب در این منطقه بیش از هشتاد درصد پیشرفت کار داشته است.

مدیر مسئول اجرایی شرکت فاضلاب تهران و پایتخت با اعلام این خبر گفت: حدود ٣٢٠ کیلومتر شبکه اصلی و شبکه فرعی باید در محدوده منطقه ٣ شهرداری تهران اجرا شود که برای اجرای ۶شر٠ کیلومتر شبکه اصلی و فرعیِ دیگر، ١٣ پیمانکار شرکت فاضلاب استان تهران دارای کارگاه های فعال در سطح منطقه هستند.

 

منصور زینلی افزود: تاکنون حدود ۶٥٠٠ رشته انشعاب در محدوده شهرداری منطقه ٣ استان تهران نصب شده است و انشعابات باقی مانده با تکمیل شبکه و خطوط انتقال، نصب می‌شوند.

 

ایشان با اشاره به مشکلات و موانع اجرایی این طرح گفت: تراکم تاسیسات، بافت به نسبت سنگی زمین، اجرای عملیات در شریان‌های اصلی منطقه و مشکلات ترافیکی و نیز صادر شندن مجوزهای شهرداری و راهنمایی و رانندگی تهران پایتخت تاثیر زیادی بر کاهش سرعت اجرای کار داشته است.

 

زینلی تصریح کرد: بهره‌برداری از این طرح در غرب و شرق خیابان ولیعصر امکان‌پذیر است؛ فاضلاب این محدوده به تصفیه‌خانه جنوب هدایت می‌شود و با تکمیل کار خطوط اصلی و لوله‎گذاری آنها در خیابان‌های پاسداران، شریعتی، قبا و خواجه عبدالله طرح فاضلاب در تمام منطقه سه پایتخت به پایان خواهد رسید و قابل بهره‎برداری خواهد بود.

 

وی افزود: با بهره‎برداری از این طرح ساکنان منطقه سه تهران می‎توانند استفاده از چاههای فاضلاب را کنار گزاشته و از شبکه فاضلاب شهری استفاده کنند. وجود شبکه فاضلاب دیگر نیازی به شرکتهای تخلیه چاه در این منطقه نخواهیم داشت. از این پس کارگران تخلیه چاه و شرکت های تخلیه چاه باید به مناطق دیگر تهران بروند.

منبع: شرکت آب و فاضلاب استان تهران