عدم تایید دستگاه‌های تصفیه آب خانگی توسط شرکت آب و فاضلاب تهران

عدم تایید دستگاه‌های تصفیه آب خانگی توسط شرکت آب و فاضلاب تهران

شرکت آبفای استان تهران برای جندمین بار اعلام کرد که آب تهران کاملا بهداشتی بوده و شهروندان تهرانی نیازی به استفاده از هیچگونه دستگاه تصفیه آب خانگی ندارند. همچنین هیچ‌یک از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی مورد تایید شرکت آبفای استان تهران و پایتخت نیست.

 

شرکت آبفای استان تهران اعلام کرد: ادعای دارابودن هر گونه تاییدیه از سوی این شرکت برای تبلیغ و فروش دستگاه‌های تصفیه آب خانگی غیرقانونی است و آبفای استان تهران با موسسات خاطی برخورد قانونی خواهد کرد.

 

در اطلاعیه این شرکت آمده است: هم‌چنان‌که در گذشته نیز بارها تاکید شده است، آب آشامیدنی شهر تهران از نظر بهداشتی هیچ گونه مشکلی ندارد و هیچ یک از دستگاه‌های تصفیه آبی که به نام شرکت آب و فاضلاب تبلیغ می‌شوند و به فروش می‎رسند مورد تایید این شرکت نیست.

 

بنا بر گزارش‌های مردمی و تماس‌های شهروندان تهرانی با شرکت آب و فاضلاب، اخیرا شرکت‎هایی برای فروش دستگاه‌های تصفیه آب با شهروندان تماس گرفته‌اند و ضمن معرفی خود به عنوان نماینده آبفا و ادعای کذب آلوده‌بودن آب تهران تلاش می‌کنند شهروندان را به خرید محصولات خود ترغیب کنند.

 

گفتنی است دفتر حقوقی شرکت آبفای استان تهران در گذشته با شرکت‌هایی از این دست برخورد قضایی کرده است و شماری از این شرکت‌ها در مراجع قضایی محکوم شده‌اند.

 

استفاده مداوم از این دستگاه‎ها نیاز شما را به تخلیه چاه بیشتر کرده و شما را مجبور به پرداخت هزینه‎ گزاف تخلیه چاه به شرکت‎های تخلیه چاه می‎کند.

 

همچنین این شرکت اعلام کرد: استفاده از دستگاه‎های تصفیه آب باعث هدر رفت آب و مصرف بی‎رویه آب می‎شود و این امر باعث افزایش مبلغ قبوض آب میشود.

 

منبع: شرکت آب و فاضلاب استان تهران