نجات کارگر چاه‌کن از اعماق چاه

نجات کارگر چاه‌کن از اعماق چاه

به دنبال تماس های مکرر و پی‎در‎پی شهروندان تهرانی با سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بزرگ بی درنگ آتش نشانان ایستگاه ۵۷ استان تهران و گروه امداد و نجات ۱۰ پایتخت را روانه خیابان تهرانپارس، خیابان مظفری کوچه ۲۱۸ شرقی کرد.

 

علی امینی مدیر مسئول منطقه سه عملیات که به همراه معاون و افسر آماده منطقه در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: با رسیدن آتش نشانان به محل حادثه و بررسی وضعیت حادثه مشاهده شد یک کارگر چاه‌کن از تبعه افغان به نام گل محمد سادات ۲۵ ساله به هنگام حفر چاه در یک ساختمان در حال ساخت با ریزش انباری چاه مجاور گرفتار شده بود.

 

وی افزود: آتش نشانان با استفاده از تجهیزات ایمنی کامل و تجهیزات ویژه چاه، خود را به کارگر چاهکن رسانده و این کارگر را زنده به بیرون از چاه منتقل کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

 

گفتی است حال این جوان کارگر خوب گذارش شده و عوامل اورژانس او را پس از مداوای سرپایی مرخص کردند.

 

رئیس مسئول آتش نشانان گفت: تمام کارگران حفر چاه و حتی کارگران تخلیه چاه باید به مسائل ایمنی اشراف کامل داشته باشند و در هنگام حفر چاه و تخلیه چاه به این نکات توجه کنند. بسیاری از این کارگران بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی کار خود را شروع می‎کنند و در هنگام کار دچار حادثه می‎شوند.

 

ایشان ادامه داد: اگر کارگران تخلیه چاه نکات ایمنی و تذکرات ما را جدی نگیرند ممکن است بر اثر حادثه جان خود را از دست بدهند.

 

منبع: مشرق نیوز