آبفای تهران نسبت به دستگاه‌های تصفیه آب هشدار داد

آبفای تهران نسبت به دستگاه‌های تصفیه آب هشدار داد

مدیر مسئول کنترل کیفی آب و فاضلاب تهران گفت: بعضی تاسیسات منازل از قبیل لوله کشی ها و آبگرمکن یا پکیج‎های استفاده شده به مرور زمان دارای اشکالاتی می شوند که نیازمند نگهداری و تعمیر می باشد، در غیر این صورت در کیفیت آب اثرگذار خواهد بود.

 

مدیر مسئول کنترل کیفی آب و فاضلاب شهر تهران گفت: دستگاه های تصفیه آب در استان تهران کارایی داشته و آب را به قدری سبک می کند که املاح مفید آب را از بین برده که برای سلامتی انسان خطرناک است.

 

آقای احمد مشیری در خصوص ادعای کذب برخی فروشندگان دستگاه های تصفیه آب مبنی بر بی‎کیفیتی آب شرب افزود: شهروندان تهرانی توجه داشته باشند قضاوت در مورد کیفیت آب حتما باید از آب برداشت شده از نزدیک ترین شیر به کنتور مشترک باشد.

 

تاسیسات ساختمان‎های قدیمی نیز مانند خود ساختمان است. چاههای فاضلاب ساختمانی با طول عمر سی سال قطعا پرشده و نیازمند تخلیه چاه می‎باشد. چاههای قدیمی که پر می‎شوند را باید توسط شرکت‎های تخلیه چاه با استفاده از تانکرهای تخلیه چاه، تخلیه کرد. شرکتهای تخلیه چاه با استفاده از تانکر حمل فاضلاب و تانکرهای تخلیه چاه می‎توانند به راحتی چاه‎های فاضلاب را تخلیه کنند.

 

وی ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب متولی کیفیت سلامت آب خروجی از شیر آشپزخانه و یا سایر شیرهای داخل واحدهای مسکونی نیست چرا که اگر لوله‎های داخل خانه مشترک آب فرسوده و سوراخ شده باشد، آب دارای رنگ، بو و قطعات فلزی می شود.

 

مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب شهر تهران اظهار داشت: برخی از مجتمع های مسکونی دارای مخازن آب هستند و آب را در آن ذخیره می‎کنند که هر از گاهی باید داخل آنها شسته شود و اگر این اقدام صورت نگیرد بر روی کیفیت آب در بلندمدت تاثیر خواهد گذاشت.

 

آقای مشیری خاطرنشان کرد: شهروندان تهرانی برای قضاوت می توانند اولین شیر بعد از کنتور منزل خود را با وسواس کنترل کنند و اگر ایرادی احساس کردند با شماره 122 تماس بگیرند و درصورتی که آب داخل منزل مشترکین نیز دارای مشکلاتی بود، می توانند از طریق همان شماره گفته شده کمک فکری بگیرند.

 

ایشان با اشاره به وجود برخی راهکارها و روش‎های استفاده از تجهیزات آب در منازل، گفت: مخزن آبی که در منازل نصب می شود حتما باید سفید باشد تا داخل آن قابل رویت باشد و این در حالی است که باید از قرار دادن آن در زیر نور خورشید جلوگیری شود چرا که در بلندمدت بر مخزن تاثیر گذاشته و پلی اتین نیز بر کیفیت آب تاثیر خواهد گذاشت.

 

در صورتی که از چاه‎های فاضلاب برای دفع فاضلاب استفاده می‎کنید، باید به پر شدن چاه نیز توجه کافی داشته باشید. اگر چاه فاضلاب شما پر شده است، باید دقت کنید. این مشکل را با شرکت‎های تخلیه چاه در میان بگذارید. شرکتهای تخلیه چاه با استفاده از ابزارهای مناسب این کار مانند پمپ مکنده تخلیه چاه، تانکر تخلیه چاه و همچنین کارگران تخلیه چاه این کار را به خوبی انجام می‎دهند.

 

مدیر مسئول کنترل کیفی آب و فاضلاب تهران، افزود: برخی تاسیسات منازل از قبیل لوله کشی ها و آبگرمکن یا پکیج های استفاده شده به مررو زمان دارای اشکالاتی می شوند که نیازمند نگهداری و نگهداری می باشد، در غیر این صورت در کیفیت آب اثرگذار خواهد بود.

 

آقای مشیری بار دیگر با اشاره به اینکه آب شرب استان تهران نیازمند هیچ دستگاه تصفیه آبی نیست، خاطرنشان کرد: این دستگاه ها فقط اقدام به شیرین کردن آب می کنند و تنها باید در مناطقی که آب دارای شوری یا لب شور باشد، مورد استفاده قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از فروشندگان این دستگاه‎ها با حقه از طریق دو الکترود آب شرب را آزمایش می‎کنند و کدر شدن آن را توجیهی بر بی کیفیتی آب قرار می دهند در صورتی که اگر برای آب بسته‎بندی نیز همین آزمایش انجام شود، آب کدر تر می شود زیرا این خاصیت الکترودها است. حتی فاضلاب‎های خروجی از تانکر تخلیه چاه نیز همین طور است.

 

مدیر مسئول کنترل کیفی آب و فاضلاب استان تهران اضافه کرد: این فروشندگان هیچ ارتباطی با این سازمان نداشته و چنین ادعاهایی تنها برای عرضه محصولات خودشان است.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو