تخلیه فاضلاب دو هتل بزرگ تهران در رودخانه

تخلیه فاضلاب دو هتل بزرگ تهران در رودخانه

عضو شورای اسلامی شهر تهران از انحراف لوله فاضلاب دو هتل بزرگ در پایتخت و ایجاد مشکل برای ساکنان و باغ‎های محله اسلام آباد منطقه دو خبرداد.

 

آقای احمد مسجد جامعی با اشاره به بازدیدش از محله اسلام آباد در منطقه دو، گفت: باغات اسلام آباد به دلیل وسعت و نداشتن نظارت درست توسط نهادهای ذی‌ربط، به محل ناامنی برای ساکنان منطقه تبدیل شده است.

 

ایشان با بیان اینکه بسیاری از درختان اسلام آباد به دلیل بی توجهی خشک شده و در معرض نابودی قرار دارد، از مسئولان مربوطه در شهرداری خواست تا این مشکلات را پیگیری و فکری برای حفاظت از درختان و باغ‎های این منطقه کنند.

 

مسجد جامعی با اشاره به بوی تعفن این منطقه گفت: لوله فاضلاب آتی ساز و هتل های اوین و آزادی منحرف شده و به رودخانه ونک تخلیه می‎شود که بوی متعفنی را به همراه داشته و باعث آزار و اذیت ساکنان محله شده است.

 

این دو هتل باید فاضلاب خود را در چاه فاضلاب تخلیه کنند و در صورت پر شدن چاه باید با استفاده از پمپ‎های تخلیه چاه و تانکرهای تخلیه چاه اقدام به تخلیه فاضلاب درون چاه نمایند.

 

به گفته این عضو شورا، مشکل فاضلاب این منطقه را با دو راه می‎توان حل کرد. یکی راهکار کوتاه مدت آن است که تصفیه‌خانه‌ کوچکی ایجاد شود که امروز شاهد آن بودیم و دیگر این بود که به فاضلاب شهری متصل شود که نیاز به همکاری شرکت فاضلاب شهری تهران دارد.

 

وی تاکید کرد با عوامل شهرداری صحبتی شد که این امر صورت گیرد و در کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران نیز این مورد، بررسی خواهد شد.

 

همچنین در صورتی که امکان تخلیه چاه برای این دو هتل وجود ندارد می‎توانند از شرکت‎های تخلیه چاه کمک بگیرند.

 

مسجد جامعی بیان کرد: برخی از باغات این محله به دلیل انحراف مسیر قنات، در معرض آسیب جدی قرار گرفته‎اند که مقرر شد تا شهرداری تهران توسط تانکرهای آب خود، به این باغات آب رسانی کند تا در آینده راهی برای آب رسانی آنها پیدا شود، چون درخت های ارزشمندی در این محل وجود دارد.

 

در صورتی که از تانکرهای تخلیه چاه استفاده نشود و فاضلاب هتل‎ها در رودخانه و یا باغ تخلیه شود، این امر باعث آلودگی رودخانه و از بین رفتن درختان باغات میشود. برای جلوگیری از خشکیدن درختان باید از تانکرهای تخلیه چاه جهت تخلیه فاضلاب چاه‎ها استفاده شود.

 

منبع: ایسنا