مرگ کارگر تخلیه چاه و آتش نشان در چاه فاضلاب

مرگ کارگر تخلیه چاه و آتش نشان در چاه فاضلاب

حادثه مرگ کارگر تخلیه چاه و آتش نشان مشهدی درون چاه فاضلاب خبرساز شد. معاون فرمانداری مشهد از مرگ راننده تانکر فاضلاب و کارگر تخلیه چاه و آتش نشان در پی ورود به چاه بدون استفاده از تجهیزات ایمنی و عدم رعایت اصول ایمنی خبر داد.

ساعت ۱۵ در کیلومتر ۴۰ جاده میامی مشهد راننده یک دستگاه تانکر تخلیه چاه هنگام عملیات تخلیه چاه فاضلاب از چاهی پس از گیرکردن لوله تخلیه چاه، بدون توجه به نکات ایمنی و رعایت اصول ایمنی تخلیه چاه به داخل چاه فاضلاب وارد شد و بخاطر وجود گازهای سمی دچار مسمومیت شد و به درون چاه سقوط کرد. بدیهی است این اتفاق باعث مرگ این کارگر تخلیه چاه شده است.

در پی این حادثه یکی از ماموران آتش نشانی برای نجات کارگر تخلیه چاه و راننده تانکر تخلیه چاه به خاطر عدم اطلاع از وضعیت و عجله برای نجات کارگر تخلیه چاه بدون استفاده از تجهیزات ایمنی وارد چاه شده بود و دچار مسمومیت شد. این مامور آتش نشانی نیز مانند کارگر تخلیه چاه جان خود را از دست دارد.

 با وقوع این حادثه و مسمومیت کارگر تخلیه چاه و مامور آتش نشانی، این حادثه به آتش نشانی مشهد اطلاع داده شد و نجاتگران این سازمان پس مدتی به محل اعزام شدند و دو فرد حادثه دیده را از درون چاه فاضلاب به بیرون از چاه منتقل کردند.

سرپرست تیم نجات این عملیات گفت: متاسفانه در این حادثه هر دو مصدوم به دلیل مسمومیت ناشی گاز چاه فاضلاب جان باختند. در واقع این دو به خاطر بی توجهی جان خود را از دست دادند. این حادثه به علت بی توجهی هر دو فرد یعنی کارگر تخلیه چاه و راننده تانکر تخلیه چاه و مامور آتش نشانی بوده و اگر این دو نکات ایمنی را رعایت می‌کردند شاهد چنین حادثه‌ای نبودیم.

منبع: iranhadese.ir