برخورد تانکر تخلیه چاه با ۷ خودرو در خیابان دربند

برخورد تانکر تخلیه چاه با ۷ خودرو در خیابان دربند

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران از برخورد یک دستگاه کامیون تانکر تخلیه چاه با ۷ وسیله نقلیه در محدوده گلابدره پایتخت(شهر تهران)، دربند در ساعات اولیه صبح ۱۳۹۴/۴/۱۵ خبرداد. این تانکر حمل تخلیه چاه در حال بکسل شدن توسط کامیون تخلیه چاه دیگری بود که این حادثه اتفاق افتاد.

 

سرهنگ مراد مرادی اظهار داشت: ساعت ۵ صبح یک دستگاه تانکر حمل فاضلاب تخلیه چاه که در خیابان دربند دچار نقص فنی شده بود توسط کامیون تخلیه چاه دیگری با سیم بکسل غیراستاندارد یدک می‎شود و هنگام حرکت سیم یدک پاره شده و منجر به تصادف کامیون تخلیه چاه با ۷ وسیله دیگر که در کنار خیابان پارک شده بود، می‎شود. تصادف این تانکر تخلیه چاه با خودروهای دیگر خسارت زیادی به خودروها وارد کرد.

 

وی افزود: در این حادثه، کامیون تانکر تخلیه چاه با خودروهای سواری ال‌۹۰، پژو تاکسی، پژو ۴۰۵، پژو پارس، پراید و دو خاور پارک شده برخورد می‎کند که خسارات مالی شدیدی را به وجود می‎آورد. همچنین خسارت ناچیزی نیز به خود کامیون تخلیه چاه وارد شد ولی تانکر تخلیه چاه آسیبی ندید.

 

سرهنگ مرادی، علت اصلی تصادف را عدم رعایت موارد ایمنی از جانب راننده کامیون حمل تخلیه چاه دانست و خاطر نشان کرد: به علت مناسب نبودن سیم بکسل و پاره شدن آن بر اثر فشار زیاد، تانکر تخلیه چاه از راه خود منحرف شده و با خودروهای اطراف برخورد کرده است. مقصر این حادثه راننده تانکر تخلیه چاه و همچنین راننده بکسل کننده تانکر تخلیه چاه شناخته شدند.

 

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: رانندگان تانکرهای حمل تخلیه چاه باید توجه داشته باشند که با رعایت نکات ایمنی می‎توان از بروز حوادث جلوگیری کرد. این حادثه ممکن بود بدتر هم باشد. اگر تانکر تخلیه چاه واژگون می‎شد تمام فاضلاب تخلیه چاه تانکر به بیرون تخلیه می‎شد.

 

ایشان افزود: رانندگان تانکرهای تخلیه چاه در هنگام رانندگی باید دقت کنند زیرا ممکن است باعث بروز حوادثی مانند تصادف تانکر تخلیه چاه و بدتر از آن شود. همچنین هنگام استفاده از سیم بکسل و یدک کردن خودروهای دیگر باید به نکات ایمنی دقت کرد تا دیگر شاهد حوادثی مانند تصادف این تانکر تخلیه چاه نباشیم.

 

وی ادامه داد: شرکت‎های تخلیه چاه و مالکان تانکرهای تخلیه چاه موظف به رعایت قانون بوده و در صورت مشاهده تخلف تانکر حمل تخلیه چاه توقیف خواهد شد.

 

همچنین رئیس اتحادیه شرکت‎های تخلیه چاه گفت: تمام شرکت‎های تخلیه چاه باید تانکرهای تخلیه چاه خود را به وسائل ایمنی مجهز کنند و رانندگان تانکرهای تخلیه چاه خود را موظف به رعایت قانون کنند. در صورت مشاهده تخلف تانکر تخلیه چاه، شرکت تخلیه چاه مالک تانکر تخلیه چاه نیز در این تخلف شریک خواهد بود.

منبع: پایگاه خبری نیروی انتظامی