لایروبی و تخلیه چاه فاضلاب

لایروبی و تخلیه چاه فاضلاب

لایروبی و تخلیه چاه فاضلاب از جمله عملیاتهای مهم مربوط به چاهف فاضلاب می باشد که انجام آن تاثیر زیادی در کارکرد چاه و طول عمر آن دارد. لایروبی چاه و پس از آن تخلیه چاه باعث افزایش کارایی چاه شده و روند جذب فاضلاب را افزایش می دهد. لایروبی و پاکسازی چاه مکمل تخلیه چاه می باشد به طوری که اگر چاه را فقط تخلیه کرد و هیچ گونه پاکسازی و لایروبی برروی آن انجام نشود پس از مدتی دوباره پر می شود و باید آن را تخلیه کرد. اما با لایروبی چاه می توان طول دوره تخلیه چاه را افزایش داده و چند برابر کرد. یعنی اگر پس از تخلیه چاه آن را لایروبی و پاکسازی کرد می توان مدت طولانی تری از چاه استفاده کرد بدون این که نیازی به تخلیه چاه داشته باشد. یعنی می توان گفت لایروبی چاه با تخلیه چاه رابطه عکس دارد. هرچه لایربی کمتر انجام شود در عوض تخلیه چاه بیشتر انجام می شود. علاوه بر این چاه پس از مدتی تخریب شده و کهنه می شود.

 

لایروبی، پاکسازی و کف تراشی چاه فاضلاب

جهت لایروبی و کف تراشی چاه ابتدا باید فاضلاب درون چاه کاملا تخلیه شده و چاه خالی از فاضلاب شود. سپس فردی وارد چاه می شود و اقدام به لایروبی چاه می کند. لایروبی، پاکسازی، نوسازی و کف تراشی چاه به این صورت است که پس از تخلیه چاه فردی متخصص وارد چاه می شود و شروع به کندن دیواره آن می کند. در عملیات لایروبی باید لایه های اضافی تشکیل شده روی دیواره چاه را کند تا به خاک برسد. با کندن و لایروبی کردن لایه های زائد لایه زیرین دیواره که همان خاک است نمایان می شود. در تمام قسمتهای دیواره و میله چاه همین کار انجام می شود تا کل میله چاه از مواد زائد خالی شود. فضولات لایروبی شده از دیواره چاه را نیز باید از داخل چاه تخلیه کرد.

این عملیات که از جمله مهترین عملیات های مربوط به چاه می باشد سلامت و کارایی چاه را تضمین می کند. با لایروبی و پاکسازی چاه می توان کارایی چاه را افزایش داد و چاه را مانند روز اول نو کرد. لایروبی چاه توسط نیروی متخصص، پاکسازی و نوسازی چاه فاضلاب در کمترین زمان، ترمیم چاه و تعمیر آن، تعمیر چاه کهنه و نوسازی چاه، تبدیل چاه کهنه به نو با قیمتی مناسب.

 

تخلیه چاه فاضلاب

تخلیه چاه باید قبل از لایروبی چاه انجام شود. یعنی قبل از لایروبی باید فاضلاب درون چاه تخلیه شود تا امکان لایروبی چاه فراهم آید.  برای تخلیه فاضلاب درون چاه ابتدا باید درب چاه را پیدا کرد و پس از بازکردن درب چاه با کمترین خرابی فاضلاب درون چاه را به داخل تانکر حمل فاضلاب مکش کرد. پس از بازکردن درب چاه فاضلاب می توان از تانکر مکنده فاضلاب و یا پمپ ساکشن تخلیه چاه استفاده کرد که تاثیر زیادی در سرعت انجام کار دارد. برای تخلیه چاه باید از پمپهای مخصوص تخلیه چاه استفاده کرد. علت این امر این است که فاضلاب درون چاه حاوی فضولات و مواد زائد است که توسط هر پمپی مکش نمی شود. پمپهای مکنده و ساکشن مخصوص تخلیه چاه فاضلاب و فضولات درون چاه با قدرت فراوان مکش می کنند و به سرعت چاه تخلیه می شود. با تخلیه کامل چاه آمادگی لازم برای لایروبی چاه ایجاد می شود و می توان به لایروبی چاه مشغول شد.

شرکتهای تخلیه چاه با استفاده از دستگاههای مخصوص و نیروهای زبده به راحتی و با کمترین خرابی تخلیه چاه و لایروبی را در کمترین زمان انجام می دهند. شرکتهای معتبر تخلیه چاه با کمترین هزینه کار را به اتمام می رسانند. تخلیه چاه فوری و حرفه ای با پمپ ساکشن مخصوص و تانکر مکنده تخلیه چاه، تخلیه فاضلاب چاه به صورت تضمینی توسط نیروی مجرب.