اقدامات قبل از تخلیه چاه

اقدامات قبل از تخلیه چاه

ما در این مقاله قصد داریم اقدامات قبل از تخلیه چاه را به شما آموزش دهیم. برای تخلیه چاه ابتدا باید مطمئن شود که چاه شما به تخلیه چاه نیاز دارد. برا این که از لزوم تخلیه چاه مطمئن شوید باید به بررسی وضعیت چاه فاضلاب بپردازید.

 

در مرحله نخست باید بررسی کنید که آیا چاه شما پر شده است و نیاز به تخلیه چاه دارد یا این که خالی است و لزومی به تخلیه آن نیست. برای این که مقدار حجم مصرفی چاه فاضلاب خود را پیدا کنید باید محل چاه در ساختمان را پیدا کنید. این موضوع بسیار واضح است که برای تخلیه چاه باید محل چاه را دانست. جهت پیدا کردن محل چاه فاضلاب در ساختمان میتوانید از روشهای زیر استفاده کنید.

 

- فاصله چاه دیوار: یکی از نکات حفر چاه، فاصله آن با دیوارهای اطراف است. حداقل فاصله چاه با دیوارهای اطراف باید سه متر باشد. پس با این نکته محل تقریبی چاه فاضلاب پیدا میشود و ما یک قدم به تخلیه چاه نزدیک‎تر میشویم.

- موزاییک متفاوت: یکی دیگر از نکات حفر چاه علامتگذاری محل چاه است. بعد از حفر چاه و پوشاندن درب آن، موزاییکهای روی آن را با بقیه جاها متفاوت درست میکنند تا محل چاه مشخص باشد. اگر در ساختمان شما چنین چیزی وجود دارد، در نتیجه محل چاه فاضلاب است و میتوانید اقدام به تخلیه چاه نمایید.

- صدای فاضلاب: بعد از استفاده از آب، فاضلاب تولیدی توسط لولههای فاضلاب به درون چاه فاضلاب ریخته میشود. اگر محیط ساختمان ساکت باشد، با کمی دقت میتوان صدای فاضلاب را شنید. فاضلابی که از ارتفاع بالا درون چاه ریخته میشود. اگر این صدا را شنیدید، آن را دنبال کنید تا به محل چاه فاضلاب برسید.

 

حال که محل چاه را پیدا کرده‎اید فقط یک قدم به تخلیه چاه باقی مانده است. این که آیا چاه خالی است و یا اینکه پر شده و باید عمل تخلیه چاه را انجام داد.

 

اگر صدای چاه مانند صدای آبی است که از ارتفاع بالا ریخته میشود پس چاه شما پر نشده و هنوز جا داد. در این صورت دیگر نیازی به تخلیه چاه نیست. خیال شما از بابت تخلیه چاه و دردسرهای آن راحت باشد. اما اگر صدای فاضلاب مانند صدای آب از ارتفاع پایین است، در این صورت باید خود را آماده تخلیه چاه کنید. چاه شما پر شده است و باید اقدام به تخلیه چاه کنید. برای تخلیه چاه باید با شرکتهای تخلیه چاه تماس بگیرید. آنها چاه ساختمان شما را به راحتی تخلیه میکنند.

 

اگر هم نتوانستید چاه فاضلاب را پیدا کنید یا متوجه حجم مصرفی آن نشدید، بالاجبار باید با یک متخصص تخلیه چاه و یا شرکتهای تخلیه چاه مشورت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

 

اگرچه تخلیه چاه امری پر دردسر و پر هزینه است اما خیال شما را از بابت حوادث چاه راحت میکند. شرکت‎های تخلیه چاه اقدامات ایمنی لازم را برای شما انجام می‎دهند. با خیال راحت چاه خود را به آنها بسپارید و نگراه هیچ چیز نباشید. آنها کار خود را بلد هستند.

 

تنها نکته این است که باید با شرکت‎های تخلیه چاه قانونی تماس بگیرید. برخی از شرکت‎‏های تخلیه چاه هستند که اقدام به تخلیه چاه غیر قانونی و غیر ایمنی می‎کنند. برخی دیگر نیز کلاهبرداری بیش نیستند. کلاهبردارانی که تا به حال تخلیه چاه انجام نداده‎اند اما خود را متصدی تخلیه چاه نام می‎برند. شرکت‎های قانونی تخلیه چاه با در دست داشتن امکانات لازم مانند پمپ تخلیه چاه، مکنده تخلیه چاه، تانکر تخلیه چاه و حتی کارگر تخلیه چاه اقدامات لازم را به راحتی انجام می‎دهند.