مزیت لایروبی چاه بعد از تخلیه چاه

مزیت لایروبی چاه بعد از تخلیه چاه

یکی از کارهایی که مالکان ساختمان از آن متنفر هستند، پرشدن چاه و در ادامه‎ی آن تخلیه چاه می‎باشد. در واقع یکی از آرزوهای هر مالک ساختمانی این است که چاه ساختمان آن نیازی به تخلیه چاه نداشته باشد و اگر روی چاه پر شود و نیاز به تخلیه چاه داشته باشد، بدترین روز برای آن مالک است.

 

این تفکر در عموم مردم به همین صورت است که تخلیه چاه یک امری متنفر میباشد. اما این این طور که فکر می‎کنیم نیست. تخلیه چاه ایمن کردن چاه و ساختمان است. اگر تخلیه چاه صورت نگیرد و چاه به صورت پر باقی بماند امکان ریزش چاه و به تبع آن ساختمان وجود دارد.

 

تخلیه چاه فواید بسیاری دارد که مهمترین آن ایمن کردن ساختمان از بابت ریزش است. اما چه خوب است که این امر (تخلیه چاه) در زمان مناسب انجام شود. زمان مناسب برای تخلیه چاه قبل از سرریز شدن چاه است. تقریبا تمام مالکین ساختمان پس از پر شدن و سرریز شدن چاه اقدام به تخلیه چاه می‎نمایند. اما بهتر است قبل از سرریز شدن چاه این کار (تخلیه چاه) صورت گیرد. یعنی تخلیه چاه پیش از موعد (پیش از پر شدن چاه) انجام شود. در این صورت صدمات وارده به چاه و ساختمان به حداقل کاهش می‎یابد.

 

همان طور که گفته شد، تخلیه چاه پیش از موعد کار بسیار مفیدی است. افرادی که چاه آنها پر می‎شود فقط اقدام به تخلیه چاه می‎نمایند و فکر می‎کنند با تخلیه چاه مشکل آنها حل خواهد شد و دیگر نیازی به تخلیه چاه پیدا نخواهند کرد. اما این طور نیست. فرایند تخلیه چاه مشکل را برای مدتی حل می‎کند و پس از مدتی باز هم باید اقدام به تخلیه چاه کرد. برای این که دیگر نیازی به تخلیه چاه نباشد باید بعد از فرایند تخلیه چاه اقدام به لایروبی چاه نمود. تخلیه چاه و بعد از آن لایروبی چاه در فرایند به هم پیوسته هستند که از پرشدن سریع چاه جلوگیری می‎کنند.

 

روش کار لایروبی به این صورت است که پس از تخلیه چاه و خالی شدن چاه فردی وارد چاه شده و اقدام به تراشیدن لایه‎های زائد می‎نماید. این کار را آنقدر انجام می‎دهد تا لایه زائد از بین رفته و لایه خاک رویت شود.

 

اگر بخواهید در مدت طولانی نیازی به تخلیه چاه نداشته باشید باید بعد از فرایند تخلیه چاه اقدام به لایروبی چاه نمایید. مهمترین مزیت لایروبی پس از تخلیه چاه، زنده شدن چاه است. لایروبی را می‎توان زنده کردن چاه نامید زیرا با انجام این کار امکان تنفس برای چاه فراهم شده و می‎تواند به راحتی آب را در خود جذب کند. اگر پس از تخلیه چاه، لایروبی صورت گیرد، لایه‎های اضافی چاه که به صورت رسوب بر دیواره و کف آن چسبیده‎اند از بین می‎رود و چاه نفسی تازه می‎کند.

 

همان طور که می‎دانید مبنای کار چاه فاضلاب، بر جذب آب و فاضلاب است. وقتی مواد اضافی روی دیواره و کف رسوب می‎کنند امکان جذب برای چاه وجود ندارد و دیگر چاه کارایی مناسب را از خود نشان نمی‎دهد و پس از مدتی پر می‎شود. با این نگاه، لایروبی پس از تخلیه چاه یک امر ضروری است. زیرا در صورت عدم انجام آن عملا چاه کارایی لازم را ندارد.

 

نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که عملیات تخلیه چاه و بعد از لایروبی باید توسط شرکت‎های تخلیه چاه قانونی صورت گیرد. اگر شرکت تخلیه چاه مورد نظر متخصص این کار نباشد با کم‎کاری و بی‎توجهی باعث ایجام مشکلات بعدی برای شما خواهند شد. شرکتهای قانونی تخلیه چاه با نیروهای متخصص تخلیه چاه و امور چاه با رعایت نکات ایمنی و با دقت اقدام به لایروبی و تخلیه چاه می‎نمایند.

 

شرکتهای تخلیه چاه با در دست داشتن افراد زبده و متخصص در زمینه تخلیه چاه و دیگر امور چاه، تانکرهای حمل فاضلاب تخلیه چاه و وسایل مورد نیاز جهت تخلیه چاه و لایروبی، این کار را به راحتی برای شما انجام می‎دهند.