فواید تخلیه چاه

فواید تخلیه چاه

تخلیه چاه یکی از نیازهای هر چاهی می‎باشد. هر چاه فاضلابی ممکن است به تخلیه چاه نیاز پیدا کند. در صورتی که ظرفیت چاه پر شده باشد در آن صورت باید اقدام به تخلیه چاه نمود. از نظر متخصصین چاه، تخلیه چاه امری طبیعی به حساب می‎آید. در صورتی که چاه در شرایط مناسب نباشد پس از مدتی پر خواهد شد و باید اقدام به تخلیه آن نمود.

تخلیه چاه یک کار تخصصی است و برای انجام آن نیاز به تجهیزات و ابزارهای خاصی می‎باشد. از جمله ابزارهای تخلیه چاه می‎توان به پمپ تخلیه چاه، مکنده تخلیه چاه، تانکر تخلیه چاه، کارگر تخلیه چاه و دیگر ابزارهای جزئی تخلیه چاه اشاره کرد. علاوه بر ابزار و وسایل، تخلیه چاه نیاز به تجربه کافی نیز دارد.

برای تخلیه چاه ساختمان خود باید با شرکت‎های تخلیه چاه مشاوره کرده و سپس اقدام به تخلیه چاه نمایید. برای شروع تخلیه چاه نیز باید با یکی از شرکت‎های تخلیه چاه تماس گرفته و از آنها بخواهید تا چاه شما را تخلیه کنند.

گذشته از تمام این حرف‎ها، آیا تخلیه چاه فایده‎ای هم دارد؟ چه لزومی دارد که زودتر از موعد اقدام به تخلیه چاه کنیم؟ اصلا فایده‎ی تخلیه چاه پیش از سرریز شدن چاه چیست؟

پاسخ پرسش‎های فوق را خواهیم داد. ابتدا بگذارید به این نکته اشاره کنیم که مگر می‎شود کاری که نیاز به تخصص دارد و باید با استفاده از ابزارهای خاصی انجام شود، بی فایده باشد؟! قطعا تخلیه چاه فایده‎ای دارد. علاوه بر این تخلیه چاه پیش از سرریز شدن چاه فواید بسیاری دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

چاه فاضلاب به دلیل این که با آب و فاضلاب سروکار دارد، وضعیت حساسی دارد. آب عاملی برای از بین بردن خاک و شستن آن است. وجود آب درون چاه باعث از بین رفتن چاه می‎شود و باید از آن جلوگیری کرد.

تخلیه به موقع چاه فواید بسیاری دارد که ما به برخی از آنها می‎پردازیم.

  • افزایش طول عمر چاه
  • جلوگیری از ریزش چاه
  • جلوگیری از سرریز شدن چاه
  • کاهش هزینه‎ ساختمان
  • پیشگیری از وقوع حوادث چاه
  • جلوگیری از تخریب ساختمان

 

افزایش طول عمر چاه

تخلیه چاه به موقع باعث افزایش عمر چاه می‎شود. چاه فاضلابی که مملو از فاضلاب است، باگذر زمان دیواره‎های آن شسته شده و ریزش خواهد کرد. این عمل آنقدر ادامه خواهد داشت که دیواره چاه به طور کلی شسته شده و چاه تبدیل به گودالی قطور خواهد شد.

جلوگیری از ریزش چاه

اگر تخلیه چاه به موقع صورت نگیرد امکان ریزش چاه وجود خواهد داشت. فاضلاب موجود درون چاه دیواره‎های چاه را شسته و تخریب می‎کند و پس از مدتی چاه از بین خواهد رفت.

جلوگیری از سرریز شدن چاه

اگر چاه تخلیه نشود امکان دارد پس از مدتی پر شود. چاهی که مملو از فاضلاب است فاضلاب‎های اضافی را از لوله‎های ورودی پس میزند. در این صورت فاضلاب از داخل لوله‎های ساختمان بیرون خواهد ریخت.

کاهش هزینه‎ ساختمان

با صرف مقداری هزینه جهت تخلیه چاه می‎توان از هزینه‎های اضافی جلوگیری کرد. چاهی که پر شود با رطوبت و فاضلاب خود ساختمان را تخریب خواهد کرد و مالک را ملزم به صرف هزینه‎های اضافی و چند برابر هزینه تخلیه چاه خواهد کرد.

پیشگیری از وقوع حوادث چاه

اگر به موقع اقدام به تخلیه چاه صورت نگیرد، در آینده امکان ریزش چاه، تخریب ساختمان و حوادث چاه وجود خواهد داشت.

جلوگیری از تخریب ساختمان

چاه پر دائم در حال تخریب خود و ساختمان است به طوری که پس از چند سال دیگر چیزی از چاه باقی نمی‎ماند و هر لحظه امکان ریزش چاه و تخریب کلی ساختمان وجود خواهد داشت. اگر چاه فاضلاب به موقع تخلیه شود می‎توان از تخریب ساختمان جلوگیری کرد.

 

تخلیه چاه فواید بسیاری دارد که مالک ساختمان با تخلیه چاه به موقع از بروز مشکلات جلوگیری می‎کند. در واقع مالک با تخلیه چاه ساختمان خود را ایمن می‎کند. چاه پر مانند عاملی خطرناک است و باید از آن دوری کرد. برای دوری جستن از چاه پر تنها راه تخلیه چاه است. با وجود امکانات جدید تخلیه چاه و شرکت‎های تخلیه چاه فوری دیگر نگرانی در رابطه با تخلیه چاه وجود نخواهد داشت. پس همین حالا تلفن خود را بردارید و با یکی از شرکت‎های تخلیه چاه فوری تماس بگیرید. با تخلیه به موقع چاه، خود و ساختمانتان را ایمن کنید.