سقوط حیوان در لوله فاضلاب ممسنی

سقوط حیوان در لوله فاضلاب ممسنی

مامورین آتش نشانی شهرستان ممسنی در عملیاتی کوتاه و سریع موفق به نجات یک راس بز که در لوله فاظلاب شهری گرفتار شده بود، شدند.

 

دلیل گرفتاری این حیوان در لوله فاضلاب (فاضلاب تخلیه چاه) عدم وجود سرپوش و دهانه فاضلاب روی روله بوده که به گفته حضار، تعدادی از این حیوانات به داخل این چاله افتاده‎اند که توسط مردم از چاله خارج شدند، اما یکی از حیوانات در مسیر لوله فاضلاب (فاضلاب تخلیه چاه) حرکت کرده بود که در نهایت با تلاش ماموران آتش نشانی ممسنی نجات یافت.

 

چنین اتفاقاتی نوعی تلنگر به مردم می‎باشد که ممکن بود انسانی به داخل این چاله می‎افتاد که در این صورت مصدومیت شدیدی را به همراه خواهد داشت. اگر فردی داخل این لوله فاضلاب یا چاه‎های فاضلاب بی‎افتد ممکن است جان خود را از دست بدهد. افراد بسیاری از قبیل شهروندان، مالکان، کارگران تخلیه چاه، رانندگان تانکرهای تخلیه چاه، عوامل شرکت‎های تخلیه چاه و افراد دیگری که درون چاه‎های فاضلاب افتادند و بسیاری از آنها جان خود را از دست دادند.

 

در این موضوع حتی افرادی که با چاه سروکار دارند نیز مستثنی نیستند. کارگران تخلیه چاه، عوامل شرکت‎های تخلیه چاه، رانندگان تانکرهای تخلیه چاه و حتی افراد با تجربه درون این چاه‎ها سقوط کرده‎اند و سپس جان خود را از دست داده‎اند.

 

عدم وجود درپوش این چاله به عهده شهرداری منطقه و یا دیگر نهادها نیست، بلکه همشهریان در صورت دیدن چنین مواردی باید به نهاد مربوطه اطلاع رسانی کنند تا بتوان از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کنیم. با رعایت نکات ایمنی و موارد ایمنی چاه‎ها میتوان از بروز حوادث تخلیه چاه جلوگیری کرد.

 

منبع: پایگاه خبری ممسنی