تخلیه چاه فاضلاب جان ۲ کارگر را گرفت

تخلیه چاه فاضلاب جان ۲ کارگر را گرفت

عدم رعایت نکات ایمنی هنگام تخلیه چاه باعث گرفتار شدن سه کارگر تخلیه چاه درون چاه شد و در نهایت موجب مرگ دو تن از کارگران تخلیه چاه و مصدومیت یکی از آنها شد. در این حادثه دو کارگر تخلیه چاه جان باختند و یک کارگر تخلیه چاه دیگر مصدوم شد. علت بروز این حادثه بی‎توجهی کارگران تخلیه چاه به نکات ایمنی گزارش شده است.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: سه کارگر تخلیه چاه هنگام تخلیه چاه فاضلاب دچار مصدومیت شدند که دو نفر از آنان (کارگران تخلیه چاه) جان خود را از دست دادند و یک نفر نیز به شدت مصدوم شد. عدم رعایت نکات ایمنی تخلیه چاه هنگام تخلیه چاه توسط کارگران تخلیه چاه علت این حادثه بوده است.

 

آقای جلال ملکی اظهار داشت:‌ این حادثه تخلیه چاه در ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه ظهر امروز اتفاق افتاد که در این حادثه سه کارگر تخلیه چاه جهت تخلیه چاه وارد آن شدند و درون آن گرفتار شدند و این حادثه به سامانه آتش‌نشانی شهر تهران اعلام و مأموران دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

 

وی ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه تخلیه چاه مشاهده شد در قسمت حیاط یک ساختمان، چاه فاضلابی دوازده متری وجود دارد که برای تخلیه آن، یکی از کارگران تخلیه چاه وارد چاه می‌شود که به دلیل گازهای موجود دچار مصدومیت شده و در چاه گرفتار شد و دو نفر دیگر از کارگران تخلیه چاه نیز برای نجات کارگر اولی وارد چاه شدند که آن دو نیز به شدت دچار مصدومیت می‌شوند.

 

ملکی افزود: آتش‌نشانان بلافاصله این سه کارگر (کارگران تخلیه چاه) را که دو نفر از آنها بین ۲۰ تا ۲۵ سال و یک نفر ۴۰ سال سن داشته است را از چاه خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس می‌دهند که مشخص می‌شود دو کارگر جوان تخلیه چاه جان خود را از دست داده و یکی دیگر از کارگران تخلیه چاه نیز شدیداً دچار مصدومیت شده و به مراکز درمانی منتقل شد.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران بیان داشت: پس از ایمن‌سازی‌های لازم، این مکان تحویل مالکان شد و در ساعت ۱۳ و ۳۵ دقیقه عملیات این حادثه به اتمام رسید. با مرگ این کارگران تخلیه چاه، عملیات تخلیه چاه این مکان متوقف شد.

 

ملکی در پایان توصیه کرد: کارگران تخلیه چاه قبل از انجام هر اقدام مربوط به چاه از قبیل تخلیه چاه باید ابتدا از عدم وجود گازهای فاضلاب درون چاه اطمینان حاصل نمایند و سپس با رعایت نکات ایمنی اقدام به تخلیه چاه و دیگر عملیات‎های چاه نمایند. کارگران تخلیه چاه و حتی عوامل تخلیه چاه به هیچ وجه نباید نزدیک چاه‎های حاوی گاز فاضلاب شوند. قبل از هرکاری ابتدا باید اقدام به تخلیه گازها نمود. بسیاری از کارگران تخلیه چاه و عوامل تخلیه چاه با این تفکر که اتفاقی برای آنها نمی‎افتد وارد چاه فاضلاب شدند و بعد از چند لحظه بیهوش شده و جان خود را از دست دادند.

 

ایشان گفت: تمام شرکت‎های تخلیه چاه موظف هستند کارگران خود را به وسایل ایمنی کامل مجهز کرده و شپس جهت تخلیه چاه به درون چاه بفرستند. کارگرانی که بدون وسایل ایمنی جهت تخلیه چاه وارد چاه می‎شوند این را بدانند که با این کار با جان خود بازی می‎کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو