کارگر تخلیه چاه در ته چاه جان داد

کارگر تخلیه چاه در ته چاه جان داد

در این حادثه تخلیه چاه یک كارگر تخلیه چاه برای انجام عملیات تخلیه چاه در عمق ۲۲ متری در زیرزمین یک ساختمان تجاری تهیه غذای آماده واقع در بلوار اشرفی اصفهانی در حال كار بود كه به دلیل نشت گاز بیهوش شد و جان داد. با مرگ وی عملیات تخلیه چاه این ساختمان متوقف شد.

 

این کارگر تخلیه چاه به علت بی‎توجهی به نکات ایمنی تخلیه چاه و وجود گازهای سمی درون چاه، پس از وارد شدن به درون چاه (جهت تخلیه چاه)، دچار مسمومیت شده و جان خود را از دست داد. بی‎توجهی این کارگر تخلیه چاه باعث مرگش شد. مرگی به خاطر بی‎توجهی و  در اثر حادثه تخلیه چاه.

 

با وقع این حادثه تخلیه چاه، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی زنگ ایستگاه ۵۵ و گروه نجات سه را ساعت ۵:۵۹ دقیقه بامداد روز ۱۵ آذر ۱۳۸۹ به صدا درآورد و آتش‌نشانان به سرعت به سوی محل حادثه حركت كردند.

 

به گفته ابوالفضل حسینعلی میرزا افسر آماده منطقه چهار عملیات آتش‌نشانی تهران، در این حادثه تخلیه چاه یک نفر كارگر تخلیه چاه برای تخلیه چاه در عمق ۲۲ متری در زیرزمین یک ساختمان تهیه غذای آماده در حال تخلیه چاه بود كه به دلیل نشت گاز بیهوش شد.

 

او گفت: آتش‌نشانان در ابتدای امر یک دستگاه سیلندر هوا را به داخل چاه فرستادند و از غلظت گاز كم كردند سپس با استفاده از تجهیزات ایمنی و نجات، با رعایت اصول ایمنی به داخل چاه كه باتنگی شدید معبر روبرو بود، رفتند و این كارگر تخلیه چاه را از آن خارج كردند.

 

حسینعلی میرزا افزود: عوامل اورژانس پس از معاینه این كارگر تخلیه چاه، مرگ وی را تایید كردند. آنها مرگ این کارگر تخلیه چاه را مسمومیت با گاز سمی هنگام تخلیه چاه، اعلام کردند.

 

وی افزود: کارگران تخلیه چاه و عوامل تخلیه چاه قبل از شروع کار و ورود به چاه باید از عدم وجود گازهای سمی درون چاه مطمئن شوند و سپس با رعایت کامل نکات ایمنی و با استفاده از تجهیزات ایمنی تخلیه چاه وارد چاه شوند. با تاکید فراوانی که بر رعایت این نکات وجود دارد باز هم شاهد مرگ کارگران تخلیه چاه هستیم. کارگران بسیاری به این نکات توجه نمی‎کنند و پس از ورود به درون چاه (جهت تخلیه چاه) و استنشاق گازهای سمی فاضلاب دچار مسومیت شدید می‎شوند و معمولا اکثر آنها در همان لحظه جان می‎دهند.

 

ایشان ادامه داد: شرکت‎های تخلیه چاه فوری، عوامل تخلیه چاه، کارگران تخلیه چاه و تمام کسانی که در عملیات تخلیه چاه دخالت دارند باید با رعایت نکات ایمنی اقدام به تخلیه چاه کنند.

منبع: فرارو