آشنایی با پکیج تصفیه فاضلاب

آشنایی با پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب یکی از مهمترین سیستمهای تصفیه فاضلاب است که امروزه استفاده از آن رواج فراوانی دارد. پکیج تصفیه فاضلاب در انواع پکیج فلزی و پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب انسانی، پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و پکیج پلی اتیلن تصفیه فاضلاب بیمارستانی وجود دارد. هدف اصلی استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب ساخت تصفیه خانه کوچک است.

یکی از مهمترین موارد استفاده از آب خروجی پکیج تصفیه فاضلاب، تامین آب جهت آبیاری فضای سبز و  آب فلاش تانک می‌باشد. هنگام ساخت ساختمانها، بیمارستانها و مجموعه‌های بزرگ و پر جمعیت باید به این نکته توجه کرد که فاضلاب تولیدی را چکار کرد. با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب می‌توان فاضلاب تولیدی را تصفیه کرد و از پساب تصفیه شده در موارد گوناگون استفاده کرد.

 

استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب

روش متداول تصفیه فاضلاب در پکیج تصفیه فاضلاب لجن فعال است. نظر به اینکه کاربری این روشها آسان‌تر و کیفیت پساب خروجی بهتر می‌باشد، این روشها بر سایر روشهای تصفیه فاضلاب ترجیح داده می‌شود و معمولا از این روش جهت تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود.

مهم‌ترین شاخص استفاده پکیج تصفیه فاضلاب از روش جن فعال، عدم تولید بوی نامطبوع می‌باشد. به این معنی که هنگام تصفیه فاضلاب و یا بعد از آن هیچ بوی بدی تولید نمی‌شود. علیرغم مصرف انرژی بیشتر در روش لجن فعال، فضای بسیار کمی اشغال می‌شود و به همین دلیل استفاده از روش لجن فعال در تصفیه فاضلاب کاربرد بیشتری دارد.

 

انواع فاضلاب ورودی پکیج تصفیه فاضلاب

فاضلابهای تولیدی عمدتاً به دو دسته ی بیوشیمیایی و شیمیایی تقسیم می‌شوند. منابع تولید فاضلابهای بیوشیمیایی عمدتاً صنایع غذایی، فاضلابهای انسانی، دامداری‌ها و  آشپزخانه می‌باشند. منابع تولید فاضلابهای شیمیایی را عمدتاً صنایع شیمیایی، پتروشیمی، پالایشگاهها، صنایع نساجی، صنایع سیمان و کاشی و صنایع فولاد تشکیل می‌دهند. به هر حال هر یک از فاضلابهای تولیدی چه از نوع شیمیایی و چه از نوع بیوشیمیایی قابلیت تصفیه درون پکیج تصفیه فاضلاب را دارا می‌باشند. در واقع پکیج‌های تصفیه فاضلاب این توانایی را دارند که انواع فاضلاب تولیدی را تصفیه کرده و آلودگی آن را از بین ببرند.

 

شرکتهای تولیدی پکیج تصفیه فاضلاب

شرکتهای فعال در زمینه آب و فاضلاب از چندی پیش اقدام به طراحی پکیج تصفیه فاضلاب جهت بازیافت بخشی از آب مصرفی نمودند تا به راحتی بتوان فاضلاب تولیدی را بازیافت کرد. پساب خروجی از این پکیج تصفیه فاضلاب دارای کیفیت لازم استفاده جهت در آبیاری فضای سبز خواهد بود و می‌توان از آن جهت مصارف گوناگون استفاده کرد.

شرکتهای تولیدی پکیج تصفیه فاضلاب قادر هستند انواع پکیج تصفیه فاضلاب با ظرفیتهای مختلف را تولید کنند. جنس دیواره و کف پکیج تصفیه فاضلاب تولیدی از ورقهای فولادی با ضخامتهای مختلف می‌باشد. لایه داخلی پکیج تصفیه فاضلاب دارای پوشش زینک ریچ اپوکسی و لایه خارجی دارای پوشش رنگ روغنی کامل خواهد بود. پکیج‌های تصفیه فاضلاب تولیدی در شرکتهای تصفیه فاضلاب این توانایی را دارند که با محصولات خارجی رقابت کنند. در صورت درخواست مشتری، این امکان وجود دارد که با استفاده از مواد پلی اتیلن دوجداره و فایبرگلاس فرایند ساخت مخازن پکیج تصفیه فاضلاب انجام شود.

 

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب کاربردهای مختلف و متنوعی دارد. از مهمترین کاربردهای پکیج تصفیه فاضلاب عبارت است از

- پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجتمع مسکونی
- پکیج فلزی تصفیه فاضلاب بمنظور تصفیه فاضلاب بیمارستان
- پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی کشتارگاه
- پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی پالایشگاه

- پکیج پلی اتیلن یا فلزی تصفیه فاضلاب کارخانجات صنعتی
- پکیج تصفیه فاضلاب انسانی کمپ کارگری

- پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی هتل
- پکیج فلزی تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی کارواش

منبع: naabzist.com